Wycieczki

Dla osób lubiących piesze wycieczki przygotowano kilkanaście tras o różnych stopniach trudności.

Pieniny

W prawie całości objęte są ochroną. Stworzono Pieniński Park Narodowy. W parku wytyczono kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych, jednym z najpiękniejszych jest „Sokola Perć” wiodąca ze Szczawnicy na Trzy Korony, a obejmująca najbardziej malownicze rejony Pienin – Sokolicę (uznawana za najpiękniejszy szczyt w Pieninach, wysokość 747 m n.p.m) Kazalnicę i Zamkową Górę.

Wąwóz Homole

Znajduje się w Małych Pieninach, w pobliżu Jaworek. Płynący dnem potok Kamionka wyżłobił w wapiennym podłożu fantastyczne turnie i strome, dochodzące do 120 m wysokości, ściany skalne. Możemy tu podziwiać wyjątkową naskalną roślinność o charakterze pierwotnym. W górnej części osuwisko porośnięte lasem świerkowym. Wąwóz już od XV w. znany był jako miejsce poszukiwania skarbów.

Trzy Korony

To najwyższy masyw górski w Pieninach, posiada pięć wierzchołków, z których najwyższe to: Okrąglica (982 m n.p.m.), Płaska Skała (950 m) i Pańska Skała (920 m) Trzy korony to najpopularniejszy punkt widokowy w Pieninach. Najpiękniejsza panorama na dolinę Dunajca. Dojście szlakami turystycznymi z Czorsztyna, Sromowiec, Krościenka.

Pasmo Lubania

Leży w obrębie Gorców, między Dolinami Ochotnicy, Dunajca i Krośnicy. Lubań jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Zbocza porośnięte lasami i poprzecinane górskimi potokami. Widoki na Pieniny, Tatry i znany wszystkim Turbacz w Gorczańskim Parku Narodowym.